BBC likwiduje audycję dla Polaków

0
27

Angielsko-polska audycja, która była nadawana przez BBC Coventry & Warwickshire od siedemnastu lat prawdopodobnie w nowym roku zniknie z eteru. Ostatni raz Polacy w Wielkiej Brytanii będą mogli posłuchać „Poles Apart” 28 grudnia 2012 roku.

Audycja, która od 2009 roku emitowana była tylko w języku angielskim, docierała do słuchaczy w Coventry, niektórych dzielnicach Birmingham, Derby, Leicester, Northampton, a także w okolicach uniwersytetu Oxford. Programów nadawanych w każdy poniedziałek wieczorem słuchało co najmniej tysiąc Brytyjczyków i Polaków.

Oficjalnie powodem likwidacji audycji są powody finansowe, jednak jak podejrzewa nadające w Wielkiej Brytanii radio Orła.fm, tworzone przez byłych pracowników BBC, przyczyną jej likwidacji jest fakt, że na treść redagowanych przez wolontariuszy programów władze brytyjskiego radia publicznego miały niewielki wpływ i stąd ich niechęć do tej audycji. Wcześniej, mimo sporego zainteresowania słuchaczy, była ona przenoszona na coraz mniej atrakcyjne godziny. Teraz jest likwidowana definitywnie.

Więcej na temat Poles Apart można przeczytać w artykule jednej z współtwórczyń audycji, Moniki Rozanski, który ukazał się na stronach Polskiej Parafii św. Stanisława Kostki w Coventry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj