Wielka Brytania: Większość nigdy nie wróci

0
26

Przytłaczająca większość Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii planuje zostać w tym kraju na zawsze – wynika z sondażu przeprowadzonego przez firmę badawczą Ipsos i Polish City Club.

72 procent Polaków, którzy wzięli udział w badaniu, łączy swoją przyszłość z Wielką Brytanią i czuje się w tam akceptowana. Nieco więcej niż połowa z nich, bo aż 40 proc., chciałaby przyjąć obywatelstwo Zjednoczonego Królestwa.

Polacy na Wyspach Brytyjskich nie chcą pozostać bierni i planują włączenie się w życie polityczne tego kraju. 49 proc. z nich weźmie udział w miejscu zamieszkania w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, które organizowane są razem z wyborami lokalnymi. Zaledwie 12 proc. deklaruje, że do wyborów przystąpi w Polsce.

Wśród Polaków, którzy zagłosują w Wyborach do PE w Wielkiej Brytanii, najwięcej jest niezdecydowanych, bo aż 50 proc. Wśród tych, którzy już wiedzą na kogo zagłosują, najliczniejsi są zwolennicy Liberalnych Demokratów (18 proc.), nieco mniej deklaruje poparcie Partii Pracy (16 proc.). Na Konserwatystów i UKIP zagłosuje odpowiednio 12 i 4 proc. naszych rodaków.

W Wyborach lokalnych niezdecydowanych Polaków jest nieco mniej – 43 proc. Największym poparciem cieszą się labourzyści (20 proc.), a drudzy są Liberalni Demokraci (17 proc.). Poparcie dla prawicy natomiast kształtuje się identycznie, jak w wyborach do PE (Konserwatyści – 12 proc., UKIP – 4 proc.)

Źródło: http://www.polishcityclub.org

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj