Polka, która pokochała język walijski

0
33

16-letnia Martyna Nawrocka dostała najwyższą ocenę ze swojego egzaminu GCSE z języka walijskiego: A*. Teraz ma nadzieję w przyszłości nauczać go innych.

Martyna przeniosła się z Wrocławia do Walii jako dziecko. Nie mówiła wtedy jednak ani po angielsku, ani po walijsku. Pokochała trudny język Walijczyków i postanowiła zdawać go na egzaminie GCSE, odpowiedniku polskich egzaminów gimnazjalnych. Jak mówi w wywiadzie dla portalu walesonline.co.uk:

Byłam dzieckiem, gdy przeniosłam się do Walii, ale dostałam wsparcie od przyjaciół. Byłam jedyną Polką w szkole, ale opanowanie języka przyszło mi z łatwością. Bez problemu podłapałam walijski, nauczyciele mi pomogli i uwielbiałam ten przedmiot. Myślę, że znajomośc walijskiego dobrze wygląda w CV i to ważne, by mówić po walijsku w Walii.

16-latka z Polski zdobyła także A* z matematyki i osiem A, m.in. z przedmiotów ścisłych, wychowania fizycznego, angielskiego, francuskiego i religii.

Martyna lubi grać w piłkę i rozważa karierę fizjoterapeutki, ale na razie wybiera się do lokalnego college’u. Wybrała walijski, wychowanie fizyczne i matematykę.

 

Źródło: http://www.emito.net/artykuly/polka_ktora_pokochala_jezyk_walijski_2266689.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj