Polonusi wspierają polszczyznę

0
19

„W naszym domu mówimy po polsku!” – to akcja społeczna zainicjowana przez portal polonijny z Nowego Jorku DobraPolskaSzkola.com. Organizatorom akcji zależy przekonaniu Polaków mieszkających w USA, aby rozmawiali w domu z dziećmi po polsku.

Zdaniem organizatorów, przekazywanie znajomości języka i kultury polskiej jest szczególnie ważne teraz, gdy napływ rodzin polskich do USA jest mniejszy i dlatego problem zachowania kultury amerykańskich Polaków staje się coraz ważniejszy.

W ramach akcji ukazało się na łamach portalu DobraPolskaSzkola.com szereg materiałów zachęcających Polaków z USA do używania polszczyzny w rozmowach z dziećmi i wspierających ich w podejmowaniu tego wysiłku, w tym „Dekalog nauki języka polskiego dla polonijnego rodzica”, a także wywiady z nauczycielami języka polskiego i działaczami polonijnymi itp. oraz materiały filmowe.

Akcję, której honorowym patronem jest profesor Jan Miodek z Uniwersytetu Wrocławskiego, znany popularyzator wiedzy o języku polskim, wspierają polonijne media: “Nowy Dziennik”, “Kurier Plus”, “White Eagle”, “Polski Partner”, “Tygodnik Plus”, Telewizja NDTV, Telewizja Detroit, Radio AMPOL, http://www.bazarynka.com, http://www.poloniacalegoswiata.com, http://www.mumsfromlondon.com, oraz instytucje: Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku, Centrala Polskich Szkół Dokształcających, Zrzeszenie Nauczycieli Polskich w Ameryce. Sponsorzy akcji: WIZARD, EUROCARE Cleaners, Realty One Group.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj