EF Proficiency Index – Polacy w pierwszej dziesiątce

0
18

Dorośli Polacy zostali sklasyfikowani na dziesiątym miejscu pod względem znajomości angielskiego wśród obywateli 54 krajów świata – takie informacje można przeczytać w raporcie przygotowanym przez międzynarodową szkołę językową Education First.

Raport został opracowany na podstawie testów, które wypełniło w sumie 1,7 miliona osób w ciągu ostatnich trzech lat. Na podstawie uzyskanych wyników, dla każdej nacji obliczono EF Proficiency Index, czyli wskaźnik biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim. Polacy uzyskali EF PI na poziomie 59,08 punktu plasując się pomiędzy Niemcami (60,07 pkt.) a Czechami (58,90 pkt.). Najwyżej zostali sklasyfikowani Szwedzi, (68,91), a najniżej Libijczycy – (42,53). Jak wynika z raportu, najwięcej punktów zdobyli obywatele krajów Europejskich, którzy zajęli jedenaście pierwszych miejsc w rankingu pozostawiając daleko w tyle mieszkańców innych kontynentów.

W raporcie można również wyczytać, że kobiety w testach wypadły lepiej od mężczyzn uzyskując średnio 53,90 punktu w porównaniu, do 52,14 punktu, jakie zdobyli mężczyźni; natomiast jeśli chodzi o kategorię wiekową, w której znajomość angielskiego jest najwyższa, to wygrały osoby w wieku 30-35 lat.

Do obliczenia EF Proficiency Index posłużono się trzema testami opracowanych przez specjalistów z Eductation First. Dwa z nich były dostępne on-line dla wszystkich chętnych, a trzeci natomiast był testem kwalifikacyjnych wypełnianych standardowo przez wszystkich kandydatów do szkół należących do sieci EF. Na każdy z tych testów składała się część poświęcona znajomości gramatyki, słownictwa, a także zadania sprawdzające rozumienie tekstu czytanego i rozumienie ze słuchu.

Raport można zobaczyć tu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj